Co to jest niepodległość….? Teraz wiem już na pewno!

W miniony piątek 9 listopada przedszkolaki z naszej placówki podobnie jak dzieci w całej Polsce w bardzo uroczysty sposób obchodziły 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym dniu wszyscy byli ubrani w barwy narodowe czyli królowały kolory biały i czerwony. Przedszkolaki z grupy III „Wiewiórki” zaprosiły swoich kolegów na krótkie przedstawienie o tematyce niepodległości i patriotyzmu. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, dowiedziały się czym jest niepodległość. Przed godziną 11.11 wszyscy uczniowie ze szkoły oraz przedszkolaki zebrali się przed budynkiem szkoły, aby odśpiewać wspólnie hymn narodowy Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji MEN „Rekord dla Niepodległej”. Niektóre przedszkolaki mogą pochwalić się znajomością czterech zwrotek hymnu.

Dziękujemy Rodzicom za piękne przygotowanie dzieci w tym dniu!