Dożynki

Ludzie od wielu lat, podczas dożynek, dziękują Bogu za plony i pracę rolników. Również w przedszkolu postanowiliśmy świętować dożynki. Obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Ksiądz podkreślił duże znaczenie  i wartość każdego małego ziarenka, z którego wyrasta zboże, warzywa oraz inne plony. Zaznaczono, że ważna jest również wdzięczność za każdy dzień i każde dobro, które otrzymujemy.

Po mszy dzieci z grupy ,,Jeżyków” zaprezentowały spektakl o powstaniu pączka- od skoszenia zboża do wypieku w piekarni. Nie obyło się bez degustacji. Grupy starsze zatańczyły tańce ,,Grozika” i ,,Trojaka”.
Mamy nadzieję, że każdy z nas biorąc do ręki kromkę chleba będzie pamiętał, ile pracy trzeba włożyć w to, by się pojawił. Warto zawsze dziękować za wszystko, co mamy.
Składamy ogromne podziękowania Rodzicom, którzy zadbali o dekoracje dożynkowe i piękne stroje dla dzieci.