Spotkanie z siostrami misjonarkami

W 2017 roku papież Franciszek ogłosił tegoroczny miesiąc październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.  W celu przybliżenia dzieciom pojęcia i znaczenia misji odbyło się spotkanie z siostrami misjonarkami- s. Maksymilianą i s. Hanią.

Podczas spotkania siostry opowiadały o misjach, o życiu dzieci w Afryce i ich sposobie spędzania wolnego czasu. Zakonnice pokazały ciekawe  instrumenty, na których grają dzieci podczas Mszy Świętych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przywiezione pamiątki: opuszczony pancerz żółwia i skóra węża.

Spotkanie rozpoczęło się i zakończyło wspólnym śpiewem piosenki ,,Różne dzieci są na świecie”. Bardzo dziękujemy siostrom za przeprowadzenie interesujących zajęć i poświęcony czas.