Wiewi贸rki na wycieczce 馃檪

Dzieci podczas wycieczki mia艂y zapewnionych mn贸stwo atrakcji. Dowiedzia艂y si臋 m.in. sk膮d si臋 bierze mleko i mia艂y okazj臋 spr贸bowa膰 swoich si艂 przy dojeniu krowy. 馃檪

Pozna艂y proces przygotowania ciasta na chleb i same zamieni艂y si臋 w zdolnych piekarzy przygotowuj膮c ciasto dro偶d偶owe na bu艂eczki. Poza tym zobaczy艂y w jaki spos贸b rosn膮 ziemniaki i jak dawniej pracowano przy wykopkach. Wykopane ziemniaki zosta艂y upieczone w ognisku, a nast臋pnie zjedzone 馃檪 Po przej艣ciu labiryntu z kukurydzy dzieci wykona艂y starodawne zabawki czyli kukie艂ki/laleczki z kolby kukurydzy. Opr贸cz tego mia艂o mn贸stwo czasu do zabawy na placu zabaw z trampolinami, hu艣tawkami i gokartami nap臋dzanymi si艂膮 w艂asnych n贸g. Wszystkim bardzo si臋 podoba艂o i mamy nadziej臋, 偶e uda si臋 tam jeszcze kiedy艣 wr贸ci膰 na inny blok zaj臋ciowy.