Grupa III w Muzeum Śląska Opolskiego

W środę 9 maja grupa III „Baranki Boże” odwiedziła Muzeum Śląska Opolskiego, aby uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych „Z wizytą u opolskiego księcia” .

W pierwszej części warsztatów przedszkolaki dowiedziały się gdzie kiedyś w Opolu stał Zamek Piastowski i jak wyglądało życie na dworze. Następnie dzieci zamieniły się w rycerzy, damy dworu i strażników. W sali poświęconej malarstwu polskiemu przedszkolaki konstruowały swoje własne zamki, wieże oraz inne dworskie budynki. Ostatnią częścią warsztatów była poświęcona na działania plastyczne i odbywała się w podziemiach muzeum. Każdy uczestnik ozdobił  papierową koronę według własnego pomysłu. Na koniec przedszkolaki odwiedziły wystawę „Pradzieje i wczesne średniowiecze Opolszczyzny”.